Bachovy květové esence

Co to jsou Bachovy esence?


Bachovy esence jsou esence ze 38 druhů divoce rostoucích rostlin, květů a stromů.

Zakladatelem je doktor Edward Bach.
Našel v rostlinách a květech energii, která ho přivedla k jistému druhu diagnozy, neorientující se jen na tělesné symptomy, ale výhradně na disharmonii duševních stavů. Svou filozofií „zdravá mysl přináší zdravé tělo“ ukázal na spojitost mezi mentálním a fyzickým zdravím., kterou dnes uznává i mnoho světových expertů. Popsal 38 květů s přesným udáním účinků. Bachovy esence slouží k léčbě obecných lidských charakterových slabostí jako je například nerozhodnost, žárlivost, strach, netrpělivost, slabá vůle, pocity viny, sebelítost, pocity méněcennosti, nízké sebevědomí, nedostatek energie, nejistota, potíže s učením, nesoustředěnost a podobně…
Vhodné jsou pro děti, ženy a muže bez omezení, ale také se velice dobře osvědčily u domacích mazlíčků.

Kdo byl Edward Bach?

Dr. Edward Bach byl patologem konzultantem, bakteriologem a homeopatem. Narodil se v roce 1886 v Moseley, na okraji Birminghamu, ačkoliv kořeny jeho rodiny jsou pravděpodobně ve Walesu. Roku 1906 začal na Birminghamské univerzitě studovat medicínu, později se přestěhovaal na University college do
Londýna, kde svá studia roku 1912 ukončil.

Pro své chabé zdraví nebyl povolán do první světové války, ale navzdory tomu během ní vykonával mnoho povinností navíc, aby mohl pečovat o zraněné. Velká odpovědnost, spolu s jeho výzkumy zapříčinily přepracování a vedly roku 1917 ke kolapsu. Chirurgové, kteří ho operovali, řekli, že má pouze tři měsíce života, a proto jakmile mohl, ponořil se opět do své práce v naději, že před svou smrtí bude moci natrvalo přispět medicíně. Ale jak měsíce postupovaly, zjistil, že je silnější a došel k závěru, že je to způsobeno tím, že je šťastný a že ho jeho práce inspiruje. Bachovi byla touto zkušeností potvrzena víra, že mentální stavy mohou mít přímý a mocný účinek na fyzické zdraví.

Když objevil Hahnemannovy spisy o homeopatii, cítil, že je konečně na cestě k přírodní léčbě, kterou chtěl nalézt. Nakonec opustil svou úspěšnou a lukrativní praxi na Harley street. Na plný úvazek se zasvětil svému novému systému u medicíny, který pomáhá lidem jako jedincům a který neléčí pouze symptomy. Během následujících pěti let dokončil sérii 38 esencí a také oblíbenou esenci skládajících se z pěti esencí RESCUE REMEDY. Užívání esencí existuje několik způsobů, jakými se esence mohou užívat. Nejčastější je dlouhodobé užívání.

Princip je jednoduchý. Dle potíží a stavů, které sdělíte, mailem, po telefonu či na osobní konzultaci, vyberu esence vhodné přímo pro Vás. Lahvička je vždy opatřena druhy esencí, které obsahuje, Vašim jménem a datem spotřeby.

Užívání vychází při doporučeném dávkování na cca měsíc.
Doporučené dávkování je minimálně 4 kapky, 4x denně. Je však nejlepší řídit se dle své intuice. Esence zpravidla mí klienti užívají častěji, nic se neděje, nejde se jimi předávkovat. 🙂

Ceník

  • 30 ml lahvičky s esencemi na míru – 350,-
  • Namíchání esencí dle Vašeho výběru – 300,-

( čerpáno z knih
„Pracovní kniha Bachových esencí“ Stefan Ball
„Bachove liečivé kvety krok za krokom! Judy Howard
„Bachovy květové esence od A do Z „ Katarina Michael)

Bachovy esence a má cesta k nim

S Bachovými esencemi jsem se setkala zhruba ve svých 20 letech, tehdy mi je doporučil jeden přítel a já byla opravdu překvapena jejich účinkem. Na nějakou dobu jsem na ně zapomněla, (nebyly potřeba), ale při narození syna, jsem po nich opět sáhla a znovu mě nezklamaly a tak jsem se rozhodla, vydat se na nejbližší kurz, zakoupit sadu a pracovat s nimi jen v rámci rodiny a nejbližších. Ovšem jak už to chodí, dobré věci se rychle rozkřiknou a tak jsem míchala pak pro přátelé přátel, až jsem esence začala míchat na míru pro veřejnost.

Jelikož jsme leta měly s maminkou obchod s bylinkami, tak zde bylo k esencím tak nějak blízko a klienti chodili sami, většinou na doporučení. Esencím se věnuji téměř 14 let. Je to práce, při které se snažím o absolutní pochopení klienta, jeho potíží, dbám na to, aby se klient cítil dobře, neměl pocit, viny, za to, že není dokonalý a má potíže.Veškeré informace a sdělení je pouze mezi námi, loajalita je samozřejmostí.

Spokojenost klienta je pro mě opravdu tou největší odměnou.

Zaujaly Vás Bachovy esence?

Stačí vyplnit tento formulář a budu Vás kontaktovat.