„Záleží na tom, kam se chceš dostat,“ řekla kočka.
„To je mi jedno kam -“ řekla Alenka.
„Pak je jedno kudy půjdeš,“ řekla kočka.
„- jen když se někam dostanu,“ vykládala Alenka.
Z knihy Alenka v kraji divů a za zrcadlem – Lewis Carroll

Jsem velká fanynka  této knihy, která je plná různých nesmyslnosti a fantazie a právě tohle mě na ni baví a často v ni hledám jakési poselství a asociace.  Možná mě fascinuje proto, že jsem jako malá nejraději trávila volný čas se zvířaty, s nimi mi bylo opravdu dobře a nic mi nechybělo. Taky jsem věřila, že když usnu, ožijí všichni moji plyšáci, a tak jsem se je snažila alespoň jednou překvapit a nachytat – nikdy se mi to nepodařilo, ale nepřestala jsem věřit. Často jsem žila ve světě fantazie a bylo mi v něm dobře.

Miluji laskavé a tvořivé lidi a všechny, kteří jsou něčím tak trochu zvláštní. Takoví lidé mě přitahují jako magnet a setkávání s nimi je balzámem na duši.  Potkávat zajímavé lidi je pro mě nesmírně důležité a obohacující. Naštěstí musím říct, že jsem v životě potkala hodně úžasných lidí. Samozřejmě jsem zažila i nepříjemná setkání s lidmi, kteří měli za úkol pošramotit moje sebevědomí a otřást mojí osobností, ale naučila jsem se takové situace přijímat. Věřím, že všechno se děje z nějakého důvodu a většina událostí má svůj skrytý význam. Je normální, že negativní zážitky nás změní a ovlivní – mohou nás zlomit anebo obohatit. Díky některým zkušenostem si sice udržuji od lidí určitý odstup, chvilku mi trvá, než si někoho pustím blíž k tělu a vezmu jej za přítele, ale své přátelé si hýčkám a mají mou podporu.

Proč jsem se vydala vlastní cestou?

Moje maminka si v době mého dospívání otevřela obchod s bylinkami a já jsem tak vlastně od mládí vyrůstala s úctou ke všemu přírodnímu a přišlo mi to naprosto přirozené. V bylinkovém obchůdku jsem nejdřív pomáhala a nakonec sama začala pracovat. Později jsem objevila fantastický svět Bachových esencí a jejich účinek mě tolik oslovil, že jsem se hned rozjela na první kurz – tenkrát jsem si myslela, že to dělám pouze pro sebe a pro svoje nejbližší okolí. A dnes se Bachovým esencím věnuji profesionálně už čtrnáctý rok.

Život je změna a loňský rok přinesl do mého života touhu jít dál a posunout se. A tak jsem po dvaceti čtyřech letech opustila voňavý krámek a vykročila jsem vlastní cestou. I proto vznikly tyto webové stránky, kde vám představuji pouze takový sortiment, o němž jsem sama přesvědčená, kterému důvěřuji a který mám vyzkoušený, ať už osobně nebo s klienty. A na stránkách naleznete i magickou kategorii, a ta si zaslouží stručný komentář. Osobně magii vnímám jako návrat k tradici. Líbí se mi různé zvyky a rituály, které se prováděly v minulosti a považuji je za velmi obohacující i v dnešní době. Myslím, že magické rituály mají za úkol nasměrovat nás správným směrem, urovnat si myšlenky, a co je zvlášť důležité, přinášet radost.

Nepřicházím s ničím novým, veškerá moudra jsou již dávno popsaná a stále platí, jenom se vytratily z našich životů a my jsme přestali používat to dobré. A já to vytrácení se chci změnit. Zkušenosti našich předků jsou stále pravdivé, funkční a mají smysl!

Ať na mých webových stránkách (i ve vlastním životě) najdete to, co hledáte.

Veronika Horáková v heslech a číslech:

(pro ty z vás, kteří neradi dlouhé texty)

  • Bylinkám se věnuji 24 let
  • Před 14 lety vstoupily do mého života Bachovy esence
  • 3 roky jsem studovala arteterapii
  • Mám za sebou dvouletý kurz psychologie
  • Navrhuji receptury pro výrobce přírodních potravinových doplňků
  • Ráda objevuji nové a zajímavé životní cesty